Кабінет Міністрів схвалив проєкт міжурядової угоди для отримання від США кредиту на $7,85 млрд.
Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у четвер, 30 травня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.
“Україна залучить ще майже $7,9 млрд. Уряд ухвалив відповідний проєкт угоди між країнами. Це кошти в межах нового пакета американської допомоги, які будуть спрямовані наш державний бюджет”, – зазначив голова уряду.
Загалом цьогоріч Україна вже отримала $11,8 млрд міжнародної фінансової допомоги. Це, зокрема, кошти МВФ, кошти Євросоюзу за програмою Ukraine Facility, а також кошти інших партнерів: Японії, Канади, Великої Британії.
Кошти на суму майже $7,9 млрд є частиною пакета допомоги від США на загальну суму майже $61 млрд, ухваленого у квітні.
США надаватимуть кошти на умовах безвідсоткової позики, яка не передбачатиме жодних коригувань на інфляцію. Українська влада зобов’язується повернути позику в обумовлені терміни: одним платежем у доларах через 40 років після 30 вересня 2025 року (тобто 30 вересня 2065 року).
Водночас після 15 листопада 2024 року президент США може списати до 50% суми кредиту, а після 1 січня 2026 року президент США може анулювати будь-яку суму боргу.
Ці $7,849 млрд виділять з Фондів економічної підтримки, які спрямують до держбюджету України. Ще $50 млн виділять для запобігання та реагування на відсутність продовольчої безпеки. Крім цього, США нададуть Україні до $1,575 млрд із Фондів допомоги Європі, Євразії та Центральній Азії.
Сумарно допомога США перевищить $9,4 млрд в рамках закону США “Про додаткові асигнування на безпеку України на 2024 рік”, який президент США Джо Байден підписав 24 квітня.