• Нд. Гру 22nd, 2024

ОффШор

Все про гроші та інвестиції

Економіка США зросла на 4,9% в III кварталі

Жов 31, 2023

Економіка США зросла у третьому кварталі навіть швидше, ніж очікувалося, завдяки сильним споживачим витратам, незважаючи на вищі процентні ставки, триваючий інфляційний тиск і ряд інших внутрішніх і глобальних проблем.

Валовий внутрішній продукт США зріс з урахуванням сезонних факторів на 4,9% у річному вимірі в період з липня по вересень порівняно з показником у 2,1% у II кварталі, повідомило міністерство торгівлі США.

Економісти, опитані Dow Jones, очікували прискорення реального ВВП на 4,7% з поправкою на інфляцію.

Різке зростання відбулося завдяки споживчим витратам, збільшенню запасів, експорту, інвестиціям у житлове будівництво та державним витратам.

Споживчі витрати зросли на 4% за квартал після зростання лише на 0,8% у 2 кварталі, і спричинили 2,7 відсоткових пункта загального зростання ВВП. Запаси принесли 1,3 в.п. Валові приватні внутрішні інвестиції зросли на 8,4%, а державні витрати та інвестиції підскочили на 4,6%.

Відновлення інвестицій у житлове будівництво відбулося після скорочення протягом дев’яти кварталів поспіль.

Витрати на споживчому рівні розподілилися між товарами та послугами досить рівномірно, причому ці два показники зросли на 4,8% і 3,6% відповідно.

Зростання ВВП стало найбільшим зростанням з четвертого кварталу 2021 року.

GDPUSA

«Інвестори не повинні бути здивовані тим, що споживач витрачав гроші в останні місяці літа, – сказав головний економіст LPL Financial Джеффрі Роуч. – Справжнє питання полягає в тому, чи збережеться ця тенденція в найближчі квартали, а ми вважаємо, що ні».

Хоча найкращі показники за літо, ймовірно, не є стійкими, вони продемонстрували стійкість економіки, незважаючи на агресивне підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою.

Звіт також показав значне зниження базової інфляції в минулому кварталі. Більшість економістів переглянули свої прогнози і тепер вважають, що ФРС може спрогнозувати «м’яку посадку» для економіки, посилаючись на очікування, що період з липня по вересень продемонструє продовження підвищення продуктивності працівників у другому кварталі та помірність витрат на оплату праці за одиницю продукції.

«Протягом деякого часу ми спостерігаємо, як постпандемія викликала негативне упередження щодо неминучої рецесії та стійкої інфляції, – зазначив професор економіки Бостонського коледжу Браян Бетюн. – Але не тільки економіка напрочуд стійка, ми також отримали зростання, зумовлене підвищенням продуктивності праці, протягом двох кварталів поспіль у 2023 році, тобто бізнес-цикл все ще виглядає дуже міцним»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *