• Пн. Жов 14th, 2024

ОффШор

Все про гроші та інвестиції

Відмінності фотопаперу для лазерного та струменевого принтера

Гру 13, 2023

Папір офіснийРізновидів паперових розхідників багато: звичайний офісний папір, самоклеючий папір, папір для друку фотографій. Залежно від типу покриття папір ділиться на матовий та глянцевий. Але найважливіша характеристика полягає у сумісності з принтером. Найдорожчий струменевий принтер надрукує змащену картинку, якщо папір призначений для роботи на лазерному пристрою.

Чим відрізняється фотопапір для лазерного та струменевого принтера?

Носій для струмевого принтера має багатошарову структуру. Кожен шар відповідає за певну функцію: поглинання, правильний розподіл фарби, висихання та перенесення кольорів. І видимі споживачеві — світлостійкість та водовідштовхуваність.

Водорозчинне чорнило оптимально підходить для роботи з різними поверхнями: глянцевою, напівглянцнвою, матовою. Вони сохнуть в один момент, вбираючись формують чітке та насичене зображення. Фото, надруковані на глянці, не відрізняються від студійних, отриманих хімічним способом. Матова поверхня не втомлює очі, ідеально підходить для картинок та документів, які необхідно заламінувати.

А ось лазерний папір створюється за іншою технологією. Зазвичай папір зроблений з деревини, волокнистої целюлози та натурального клею – лінгіна. Даний склад насичують спеціальною смолою і піддають механічній термообробці. Чорнило погано вбирається у цей розхідник, зате добре лягає тонер. Якщо використовувати фотопапір для струмевого пристрою на лазерному принтері, якісного результату не буде.

Формати фотопаперу для друку

Ринок витратних матеріалів переповнений пропозиціями на будь-який смак та колір. Найбільш поширені:

  • А6 (100*150 мм) — найпопулярніший для домашнього друку, підтримують усі принтери;
  • А5 (148*210 мм) – часто використовується для групових знімків та графічних зображень;
  • А4 (210*297 мм), фотопапір найбільше підходить для портретів і невеликих репродукцій;
  • А3 (297*420 мм) — застосовується для плакатів та об’ємних художніх фотографій;
  • А3+ (329*483 мм) — великі листи, їх зазвичай використовують для друку реклами, афіш, графіків, таблиць.

Поверхня фотопаперу

  1. Матова. Текстурована або з рівною поверхнею. Досить щільна, використовується для виготовлення листівок, візиток, сертифікатів та фотокаталогів. Незаперечна перевага — міцність вища за середній показник. Відтворені на ній сертифікати та фотокартки чудово зберігаються під склом та в альбомах, не втрачають своєї кольоропередачі.
  2. Глянсова. Дзеркально гладка, захищена спеціальним полімером. Найкраще відображає весь спектр існуючих відтінків та колірних градацій. Створена для виготовлення професійних портфоліо, інтер’єрної графіки, білбордів та фотокалендарів.

Щоб не помилитися у виборі, уважно вивчайте специфікацію на упаковці, знайомтесь з відгуками на профільних сайтах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *