Платіжна дисципліна українців за отриманими після 24 лютого 2022 року кредитами навіть вища, ніж була за кредитами, отриманими до війни.
Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Black Friday: чи існує святкове споживче кредитування під час війни», проведеного «Фінансовим клубом».
«Нові карткові кредити, «паперові» та кеш-кредити ми фактично почали видавати з вересня 2022 року. Минув рік. І на жовтень 2023-го зробили зріз. Найкраще поводяться з погляду платіжної дисципліни «паперові» кредити. За ними прострочення NPL десь 2-2,5%. По карткам і кеш-кредитам трохи гірше, але в рамках норми, розрахованої нашими ризик-менеджерами, – не більше 5-7%. Клієнти платять, ми задоволені новими продажами і хочемо їх нарощувати», – каже директор з розвитку партнерських програм Сенс Банку Максим Акінчиць.
У захваті від нової поведінки позичальників і в інших банках. «Кредитний портфель, який сформований під час війни, має дуже якісні показники. Навіть трохи кращі, ніж ми планували», – підтвердив начальник відділу управління продажів у національних мережах ОТП Банку Руслан Бойко. «З кредитами, виданими після початку війни, в принципі взагалі проблем немає з NPL», – повідомив директор департаменту розробки продуктів ТАСкомбанку Тарас Гіфес.
«Ми у вересні 2022-го відновили споживче кредитування і в топових мережах відновили довоєнні ризикові сценарії. Останні два місяці, якщо дивитись на якість портфеля, вона навіть трохи краще, ніж довоєнна. В українців в період війни культура оплати навіть покращилась. Я думаю, шо для всіх банків це дуже позитивна історія, коли нові портфелі не несуть великих ризиків чи навіть надмірних ризиків, які були в портфелі, що до війни видавався», – зазначив директор департаменту роздрібного партнерського продажу ПУМБ Ігор Яровий.